top of page

Kargo & İade

Kargo ve Teslimat

Sipariş verdiğiniz ürünler, anlaşmalı kargo firmasının güvencesiyle tarafınıza ulaştırılacaktır. 
 

Cayma hakkı için “Sözleşmeler ve Yasal Bilgilendirmeler” sekmesi altındaki bilgilendirmeyi okuyabilirsiniz.

 

Ürünler sipariş onay tarihinden itibaren; 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Dalından sipariş üzerine toplanarak aynı gün veya ertesi gün kargoya verilen taze ürünlerde hava koşullarından kaynaklanan gecikmeler olabilmektedir. Bu durumda alıcı düzenli olarak bilgilendirilir.

 

Niteliği itibari ile iade edilemeyecek ürünler, taze meyve/sebze ve hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Taze meyve/sebze ürünlerinde ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı tamamen açılmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek silifkemarket.com.tr'ye iletilmesi ve sorunun yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.


Ürününüz kapınıza geldiğinde dışarıdan herhangi bir darbe alıp almadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise teslim almayınız. Kargoyu size ulaştıran personele Hasar Tespit Tutanağı” tutturmayı unutmayınız. Taze meyve / sebzelerde iade olmayıp, kullanılmayacak durumda olan ürün miktarı müşteriye gönderilecektir. Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

 

Kullanılmayacak durumda size ulaşan ürünler için değişim talebiniz tarafımıza ulaşınca, e-posta ile bilgilendirme gönderilir.

 

Sağlıklıcakla…

Cayma Hakkı ve İade

            Siparişiniz ile ilgili sorun yaşarsanız ya da ürünlerimizi beğenmezseniz, tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde yasal cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Silifke Market olarak memnuniyetinizi sağlamak ve haklarınızı kullanmanızı kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Cayma hakkının kullanılması için ilgili süre içinde bize e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6.madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.

            Cayma hakkının kullanımı için;

            - İade Formu'nun doldurulması,

            - Faturanın paket ile birlikte gönderilmesi,

            - İade edilen paketin anlaşmalı kargo firması ile ve anlaşma kodu belirtilerek tarafımıza gönderilmesi,

            - Kargoya teslim edilen ürünün bize gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağının görüntüsünün bize iletilmesi gereklidir.

            İade edilen paketin ulaşmasını takip eden 7 (yedi) gün içinde ürün bedeli iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerin kargo bedeli tarafımızca karşılanır.

 

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler

            Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, taze meyve/sebze ile hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.  (Taze meyve/sebze ürünlerinde ezilme, bozulma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı tamamen açılmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek silifkemarket.com'a iletilmesi ve sorunun yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.)

            Taze meyvede iade olmayıp, kullanılmayacak durumda olan ürün miktarı müşteriye gönderilecektir. Ürün lezzetini beğenmeme durumunda iade söz konusu değildir.

 

            Dayanıklı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

bottom of page