top of page

Güneşte Kurutulmuş Limon Dilimleri

Updated: Apr 12, 2023

Yöredeki kadınlarımıza da destek kapsamında Mersinden Kadın Kooperatifi işbirliğiyle limon cipslerimizi toptan ve perakende olarak ilginize sunuyoruz.

Limon cipsimiz; şeker, koruyucu madde vs. hiçbir katkı maddesi olmadan tamamen doğal ortamda güneşte kurutularak hazırlanmaktadır. Ekşi severler, çıtır çıtır cips olarak sağlıklı abur cubur olarak tüketebilirler. Çocuklarımız başlangıçta biraz nazlansalar da bir süre sonra çok seveceklerini düşünüyoruz. Yolda, işyerinde ve evde atıştırmalığınız sağlam paketi ile hemen elinizin altında kullanıma hazır. C vitamininin mükemmel kaynağı olarak şifanın hazır, paketlenmiş halidir. Soğuk algınlığına karşı birebirdir ve vücut direncini artırır. Ayrıca A vitamini, kalsiyum, ve potasyumu da barındırır. Bütün turunçgillerin kanser ve kalp hastalıklarına yol açan etmenleri azalttığı söylenmektedir. Sıcak suya katılarak kullanımı kabızlığa karşı kullanılmaktadır. Pasta, kek ve kurabiyeleriniz yanında yemeklerde doğal aroma vericidir. Çorbalar yanında kebap, et ve balık yemeklerinde kullanabilirsiniz. Çayın yanında aperatif olarak da sunulabilir. İşyerinde, evde, ya da spor yaparken içeceğiniz içme suyunuzun içine birkaç dilim atarak aromasının suya geçmesiyle daha keyifli bir su tüketimi sağlayabilirsiniz. Çay sevenler; kurutulmuş narenciyelerimizden yapacağınız ama sade ama karışık çay favoriniz olacak. Daha fazlası sizin hayal gücünüze ve damak zevkinize kalmış. Farklı "Enfes Tarifleri"mizi bizi sosyal medyada takip ederek alabilirsiniz. Sizler de kendi tarif ve kullanımlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın lütfen.kadınlarımıza da destek kapsamında Mersinden Kadın Kooperatifi işbirliğiyle limon cipslerimizi toptan ve perakende olarak ilginize sunuyoruz.


Limon cipsimiz; şeker, koruyucu madde vs. hiçbir katkı maddesi olmadan tamamen doğal ortamda güneşte kurutularak hazırlanmaktadır.

Sağlıklı günlerde tüketmenizi diliyoruz.Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page