top of page

Narenciyenin, Turunçgillerin Kökeni Turunç Meyvesi

Updated: Jan 10


Turunç meyvesi
Turunç kraldır.

Narenciyenin, turunçgillerin kaynağı olan meyve: Turunç. Biraz buruk tadı, hoş aroması ve boğazda yakıcı bir his veren rayihasıyla narenciyenin en doğal hali.

Güçlü aromasıyla kabuğundan reçel yapımına çok uygundur. Çukurova'da genellikle limonun kullanıldığı her yerde kullanılmaktadır. Mesela salatalarda, ciğer dürümün içinde vs. Limonata yapım süreçleri izlenilerek içine ister şeker, ister bal konularak içeceği yapılabilir. Daha fazlası sizin hayal gücünüze ve damak zevkinize kalmış. Farklı "Enfes Tarifleri"mizi bizi sosyal medyada takip ederek alabilirsiniz. Sizler de kendi tarif ve kullanımlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın lütfen.

Tüm narenciye fidanları dayanıklılığı ile bilinen turunç ağacından aşılanarak üretilmektedir. Ayrıca narenciye bahçelerinde döllenmeye yönelik tozlaşmaya yönelik çeşitli aralıklarla turunç ağacı ekilmektedir.

Silifke Market olarak cam kavanozda Turunç Reçelinden sonra turunç meyvesini de sipariş üzerine dalından toplayıp tazecik sizlerle buluşturuyoruz.Yazımıza bir de içinizi ısıtacak güzel bir hikaye ile son verelim.

Sağlıklı günlerde tüketmenizi diliyoruz.


0 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page