top of page

Narenciyenin Kalbi Silifke'den...

Updated: Apr 12, 2023

Küçük bir çiftçi ailesi olarak büyük emek ve fedakârlık göstermemize rağmen bir türlü hayatımızı idame ettirecek düzeyde gelire sahibi olamamamız nedeniyle defalarca bırakma noktasına gelsek de nesillerdir devam eden aile geleneğini azimle sürdürüyoruz.

Yaşanan gelişmeleri de dikkate alarak tüketicilerin doğal, sağlıklı ürünlere daha ekonomik koşullarda ulaşması için bir arayış içine girdik. Çalışmalarımız sonucunda; perakendeciliği de üstlenerek ürettiğimiz ürünleri bahçeden, dalından (tarladan), tüketiciye aracısız olarak en hızlı şekilde ve koşullarda ulaştırmak amacıyla, “Silifke Market” ismiyle şahsi işletmemizi 2020 itibariyle kurduk.

Silifke Market şahsi işletmesi olarak; başta narenciye (limon, portakal, mandalina, greyfurt, altıntop vb.) ürünleri ve narenciyeye dair her şey olmak üzere yöresel, yerel ürünleri doğal, organik, sağlıklı olarak yetiştirme, üretme, temin, tedarik, işleme (ayıklama, temizleme, tasnifleme, hazır gıdaya dönüştürme (kurutma, limon turşusu, reçel, macun, limonçello vb.), paketleme vb.), nakliye, ihracat dâhil yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunma, geri dönüşüm vb. tüm alanlarda faaliyet yürütülmesi planlanmaktadır.

“İlimon”, “Taa” markası ve tescillenecek diğer markalarla ürettiğimiz ve de narenciye dışında yöreden tedarik ettiğimiz doğal, organik ve işlenmiş tarımsal ve hayvansal yerel ürünler de e-ticaret dâhil çeşitli uygulamalarla pazara sunulacaktır.

Gelecekte yukarıda özetlediğimiz vizyonumuz doğrultusunda bir plan çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürürken ilk etapta Ak Deniz’le Torosların buluştuğu narenciyenin kalbi, Silifke'den, kendi bahçemizden dalından toplanan başta taze, doğal, sağlıklı, yerli limonlar olmak üzere çeşitli narenciye ürünlerini hiçbir işlem (Kimyasal solüsyon banyosu veya mum, parafin işlemi vb. hiçbir kimyasal işlem yapmadan) görmeden, ambalajlayarak en hızlı şekilde kapınıza getiriyoruz. Ayrıca yöredeki kadınlarımızın el emeği yerel ürünleri de sizlerin ilgisine sunuyoruz.Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page