top of page

Plastik kullanımını azaltalım! Nostaljik kese kağıdı geri döndü...

Updated: Feb 14

Sağlıklı kese kağıdı ve cam
Plastik kullanımını azaltalım

Silifke Market olarak ürünlerimizi ambalajlarken ve tanıtımını yaparken kullandığımız tüm materyallerde plastik ve renkli gösterişli zararlı boyalar yerine geri dönüşümlü gıda dostu kraft kâğıttan malzemeler ve cam kullanıyoruz.. Etiketleme de kraft etiketler ve sadece gıdaya uyumlu, doğa dostu siyah boya kullanıyoruz. Doğa dostu ve %100 geri dönüşümlü malzemeler ile sürdürülebilirliği önemsiyoruz.

Çok daha maliyetli de olsa plastik veya pet kavanoz ve şişeler yerine cam kavanoz ve şişeler kullanıyoruz. Poşet kullanımını sıfırladık. Plastik poşetler yerine gıdaya uyumlu şamua kağıt ve kraft kese kağıtlarını ve pamuklu fileleri kullanıyoruz. Kese kağıdı ve file geri döndü. Kraft kese kağıtları doğada çözülmeye uygun üretildiğinden daha dayanıksız olması mahzuruna karşı gerekirse kese kağıtlarındaki ürünleri geleneksel olarak geçmişte kullanılan pamuklu filelere koyuyoruz. Lütfen siz de hayatınızın her alanında plastik kullanımını azaltın, azaltalım...

Ekolojik dengeyi korumak ve çevre duyarlılığı konusunda bilinç oluşturulmasında Silifke Market olarak sorumluluk alıp tüm üretim, nakliye, lojistik ve pazarlama süreçlerinde sürdürülebilir çevreci bir yaklaşım sergiliyoruz. Ayrıca bahçemiz ziyaretçilerine doğal pamuk, 8-10 kg narenciye alabilen file hediye edilmektedir.

Ayrıca çevre duyarlılığı konusunda dikkat çekmek için süpriz hediyeler de sunuyoruz.


Sağlıklı ve Çevreci Pamuk İpli File
Plastik kullanımını azaltalım

Karbon ayak izini azaltmak ve ambalajlama kapsamında tüketimi azaltmayı özendirmek için alışveriş için müşterilerimizi bahçe ve yetkili bayimize yönlendiriyoruz, teşvik ediyoruz. Bu kapsamda da Silifke Market'in tüm ürünlerinde geçerli %20 Gel-Al indirimi avantajı sunuyoruz.

Geleceğimiz çocuklarımıza, torunlarımıza daha iyi bir dünya bırakmak için birlikte çaba içinde olalım..


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page